WordPress Teması Önerleri

Şöphe yokki WordPress amatör sitecilerin vazgeçilmezi haline geldi. Öyle ki artık profesyonel site tasarımcıları bile scrpit üretmek yerine wordpress teması üretiyor, aynı tema üzerinden defalarca para kazanabiliyor. Yani wordpress’in piyasaya çıkması ve bu kadar tutulması internet dünyasında yeni bir sektör oluşturmuş oldu. Bu sektörde binlerce firma wordpress teması üreterek para kazanıyor.

WordPress’in kolay kullanımı ve sürekli güncellenmesi her geçen gün daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlıyor. Kodlamalarında bulunan rahatlık, çok fazla webmasterlerin vaktini almadığından wordpress temaları üretmesini, çeşitli sitelerden içerik çekmesi için botlar üretmesini sağlıyor.

WordPress teması seçimi yapılırken, ücretli ise desteğinin süresine dikkat edilmesi değilse tema dosyalarının iyice taranması gerekiyor. Destek verilmeyen bir temayı almamaya özen gösterilmelidir. Ücretsiz dağıtılan temaların içerisinde de birçok zararlı yazılım bulunabiliyor. Sunucunuza ve takipçilerinize zarar vermemek için indirdiğiniz temanın zararlı yazılım bulundurmadığından emin olun.

Ayrıca, seçmiş olduğunuz tema ister ücretli isterse ücretsiz olsun kullanmış olduğunuz sunucunun kaldırabileceği büyüklükte dosyaları bulundurmak zorundadır. Kullandığınız hosting işinizi görmüyor, sitenizin ağır çalışmasına neden oluyorsa kesinlikle kullanmayın. Bu takipçilerinizin hafızasında ağır çalışıyor düşüncesi oluşturur. Bu şekilde birkez giren takipçiniz bir daha sitenize girmeyebilir. Bu işin en kötü yanı ise o algıyı değiştirmeniz bir daha mümkün olmayabilir.

WordPress sitelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşın, sizlere takipçilerinizin kullanabileceği öneriler üretelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir