Hedef Büyük Strateji Yanlış

Yıllardır herkes açıkca görüyor Irak’ın nasıl sömürüldüğünü, Suriye’nin, Libya, Mısır gibi Ortadoğu’da petrol yatağı bulunan birçok ülke kana bulanmış, insanlar katledilmiş, çocukların geleceği, yaşama hakkı gibi ne varsa ellerinden alınmış,göz yumulmuş, sessizlik çığrıkları yankılanmıştı.

Tüm bunlar yaşanırkende, neden olarak din düşmanlığı gösterilirdi. Yani teyim yerindeyse “Gavurdan dost olmaz” sözünü hafızalara kazıyorlardı adeta. Çünkü bunca insanın ölümünü izlemek insanlıkla bağlaştırılamaz. İnsanlar Ortadoğu’da doğdukları için öldürülemezdi ancak kılıfı hazırlanıyordu. Tüm bunlar Müslüman olduğumuz için diyerek dinimize karşı geldiklerini düşünüyor ve yine dinimize sığınıyor hiçbir mücadelede bulunmuyorduk. Tamda istedikleri gibiydi herşey. Bizler Allah’a havale ederek onların yaptıklarını sineye çekiyorken, Allah’tan belalarını istiyorken onlar bir sonraki planları için çoktan hazırlığa başlamışlardı. Yani bizler hep öldürülen olduk onlar ise hep planları kuran, dünyayı açıkca yönetenler oldu.

Madem sorun dinimiz o halde bütün fakirleri zenginleştirin. Bakın bakalım bir tane müslüman kalıyor mu? Bombalara, mermilere, terör örgütlerine ödediğiniz paralarla bütün dünyada yaşayan fakirleri zenginleştirebilirsiniz öyle değil mi? O halde kavga edilecek birşey yok ortada ? Onların fikirleri dinimizi değiştirmek, yeni nesile kendi dinlerini aşılamak ve kendi dinlerini dünyaya yaymak değil mi? O halde bomba alacaklarına fakiri zenginleştirsinler, görsünler bakalım bir tane müslüman kalıyor mu bu dünya da? Yani hedef büyükse söylemek istedim strateji yanlış…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir